АЦПО

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб поверне Відкритому недержавному пенсійному фонду «ВСІ» 2,3 млн. гривень Друк
Середа, 30 квітня 2014 14:08

23 квітня 2014 року Вищий апеляційний суд України прийняв рішення на користь Відкритого недержавного пенсійного фонду «ВСІ» щодо необхідності повернення пенсійних активів з банку «Таврика», який перебуває у процесі ліквідації.

Відповідно до п. 2 ст. 48 Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення» пенсійні активи не можуть включаться до ліквідаційної маси банка-зберігача та інших банків. Ці активи повинні бути повернені недержавному пенсійному фонду до початку процедури ліквідації банку.

Враховуючи, що дана норма Закону не знайшла відображення у підзаконних актах, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, який фактично займається процедурою ліквідації банків, не погоджувався добровільно повернути пенсійні активи Відкритого недержавного пенсійного фонду «ВСІ» до початку ліквідації банку «Таврика».

Рада недержавного пенсійного фонду звернулася до суду із необхідністю захисту інтересів майже 5 тисяч фізичних осіб, які є учасниками НПФ «ВСІ». Більше року Відкритий недержавний пенсійний фонд «ВСІ» та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб з’ясовували відносини у судах різної інстанції. Було проведено декілька заходів, зокрема круглий стіл за участю відомих юристів, державних діячів та інших зацікавлених осіб щодо захисту прав учасників недержавних пенсійних фондів.

Наголос спільноти був єдиний – довіра до системи недержавного пенсійного забезпечення може буди тільки тоді, коли пенсійні накопичення учасників недержавних пенсійних фондів будуть захищені. Банківська система та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повинні приймати активну участь у захисті пенсійних накопичень учасників недержавних пенсійних коштів.

23 квітня 2014 року Вищий апеляційний суд України поставив крапку у спорі між Відкритим недержавним пенсійним фондом «ВСІ» та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, зобов’язавши Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повернути пенсійні активи, що залишилися у банку «Таврика».